Když čekáme na fesťák: co dělat přes zimu

Zimní období nemám vůbec ráda. Kromě neustále lezavé zimy mi vadí, že nejsou žádné venkovní hudební festivaly. Těch pár předvánočních koncertů není úplně můj šálek čaje. Proto přes zimu nezbývá než čekat na termíny prvních akcí. Hlavní sezóna je samozřejmě léto, ale už na jaře se dá někam za hudbou vyjet. Hlavně když se neomezujete jen na ČR, tak není problém nají akce na jihu Evropy.

festival v zimě

Pokud na takovéto cestování nemáte dostatek peněz, tak nezbývá opravdu než jen čekat. A jak si zkrátit čas? Zde je pár tipů.

  1. Hledejte a poslouchejte nové kapely, zpěváky čí jiné hudební styly. Vždy je dobré objevovat něco nového. Některé festivaly mají již seznamy interpretů. Procházejte je a na youtube si najděte jejich písničky. Zcela jistě objevíte nové kapely, které se zalíbí. Přečtěte si něco o kapelách. Můžete se pak vytáhnout před kámoši.
  2. Začněte si vybírat festáky, které přes léto chcete navštívit. Zřejmě máte i představu, kolik v létě můžete za ně utratit. Sestavte si tedy seznam a spočítejte předběžné náklady. Třeba zjistíte, že vám přebývají peníze a můžete jet ještě někam.
  3. Nakupte si vstupenky na festivaly, kam stoprocentně chcete jet. Předběžný prodej bývá i o polovinu levnější než finální lístky na místě. Využijte toho a ušetříte i tisíce na vstupném. Hlavně si vstupenky schovejte na známém místě, ať je pak zbytečně nehledáte. Klidně připnout magnetem na ledničku i když se jedná o akci až za několik měsíců.
  4. Zkontrolujte si vaše festivalové vybavení.  Tj. oblíbené oblečení, líčení, holínky do deště, pláštěnku, stan a vařící vybavení (jestli vaříte). V zimě bývá letní oblečení levnější. Pokud potřebujete obměnit festivalový šatník, nyní máte nejlepší možnost.
  5. Zajděte si někam do klubu poslechnout živou hudbu, ať se z toho čekání nezblázníte 🙂