Nejznámější festivaly ve světě

slovenský festival pohoda

 

Hudebních festivalů jsou po světě spousty. Známé festivaly se zase vyplatí navštívit díky jedinečné atmosféře, kterou nikde jinde nenajdete. Některé mezi ostatními, ale opravdu vynikají! Mezi takové patří Burning man, kdy se odehrává v nevadské poušti, vždy na přelomu srpna a září. Jedná se asi o nejextrémnější hudební festival na světě. Vždy v sobotu se tady upálí dřevěná podobizna člověka, odtud pochází název Burning Man, jinak řečeno Hořící muž.

Návštěvníci svými stany  udělají nedokončený kruh. Účastní se okolo 50 tisíc lidí. Lístek Vás vyjde až na 30.tis. Tak že, pokud si chcete užít tento nezapomenutelný festival, tak už pomalu šetřete. Nebo Baloon Fiesta festival se koná vždy v říjnu v krásné zemi Nové Mexiko, USA, je to největší balónový festival na světě, a nebe zaplní nespočet horkovzdušnými balóny nad Novým Mexikem. Toto krásné zpestření trvá 9 dní. Pokud jste fanouškem létání v balóně, tak si to nenechejte ujít.

Dalším zajímavým festivalem je Holy ship, je to největší párty s nejlepší hudbou, kdy jedete 3 dny na výletní lodi z Floridy na Bahamy. Vyjíždí pokaždé v měsíci lednu, jen jiný den. Je zakončena obrovskou plážovou party na Bahamách. Slyšeli jste už o festivalu Garma? Ne? Je to oslava kulturního dědictví původních australských obyvatel kmene Yolngu. Účelem je sdílení jejich znalostí a kultury a také snaha o šíření myšlenky péče o přírodu. Festival se pořádá v Austrálii, od července do srpna.

Opakem letního festivalu je zimní festival, který se nazývá Zimní festival světla, je v Japonsku, datum konání je od října do března. Nádherná krajina se promění ve spousty světýlek, nezapomene se i na řeku, která je osvětlena a tunely z LED světýlek, a dokonce i západu slunce nad horou Fuji vytvoří nezapomenutelnou podívanou pro oči.

Festival ledu a sněhu, můžete navštívit jen v zimním období a to v Číně, který se koná v lednu a přelomu února. Je to největší ledový festival z ledových soch, budov, mrakodrapů, věží v životní velikosti.  Pokud milujete spíše tanec a brazilské rytmy určitě si nenechte ujít festival v Riu de Janeiro, v Brazílii. Nádherné ženy, ručně vyráběné masky, kostými plné barev, samba, drinky a zpěv to vše tam patří.  Je známý po celém světě a koná se před Velikonocemi.  Tento obrovský festival navštíví více jak 2 miliony lidí z celého světa.

Chtěli jste někdy vyrazit na největší poušť do Sahary? Máme pro Vás dobrou zprávu, protože už i teď se konají festivaly právě v Maroku. K prodeji je jen 1000 lístků, zájem je obrovský. Je to jedna velká párty, která trvá pět dní v měsíci dubnu. Je to mix dobré hudby, kultury a umění.

Mezi nejznámější hudební festivaly patří Festival Glastonbury. Je každý rok, v měsíci červnu v anglickém městě Pilton a to již od roku 1970. Vznik festivalu ovlivnila éra hippies. Od té doby se festival dostal na jednu z nejdůležitějších hudebních akcí léta, kde se ukázali hvězdy jako např. Led Zeppelin, Oasis, Coldplay, Paul McCartney, David Bowie, New Order, The Smiths, The Cure. Návštěvnost stoupá rok od roku a posledně navštívilo přes 170 000 návštěvníků. Festival nabízí přes 700 různých představení na 80 pódiích. Lístky byly vyprodány za 90 min od spuštění prodeje.