Nejznámější festivaly u nás

 

bravalla festival

K létu bez pochyby patří hudební festivaly. Skvělá hudba, jídlo, lidé a spousta zábavy. Festivalů je ale v dnešní době hodně, tak se pojďme podívat, který si vybrat? My vám představujeme nejzajímavější hudební festivaly:  České Hrady 2020 patří k nejvíce oblíbeným festivalům u nás. Skládá se z 8 zastávek a každá je spojená s českým hradem. Tento festival najdete jak v Čechách, tak na Moravě. Zažijete nejlepší kapely, které máme v ČR. Uvidíte například Marek Ztracený, UDG, Visací zámek, Kapitán Demo, Anna K.., Rybičky 48 nebo Mirai. Festival trvá celé léto.

Dalším festivalem u nás je Colours of Ostrava, který se pořádá v oblasti Dolních Vítkovic. Koná se v termíně od 15-18.7. Je to festival plný hudby, koncertů, divadel, filmů a workshopů. Jedná se jak o českou tak zahraniční hudbu.  Lze tady sehnat ubytování tak i občerstvení.

Rock for people je další oblíbený festival u nás. Nezapomenutelná hudební show, gastronomické zážitky a spoustu zábavy. Můžete zde slyšet kapely jako Sum 41, Skillet nebo Green Day. Jedná se opět o mezinárodní kapely. Festival se koná v červnu.  Vstupenky na tento festival jsou dražší, ale stojí to prý za to. Je to prý nezapomenutelný zážitek.

Dalším za zmínku je Hip hop Kemp v Hradci Králové, který už jede 19. Sezónu. Pořádá se v srpnu a většinou je na 6 stages. Sázava Fest patří mezí nejznámější festivaly a velmi oblíbené.  Opět se koná v letních měsících a to červenci. Vystupují tady hvězdy jako Tomáš Klus, Rybičky 48, Mirai, Marek Ztracený. Návštěvnost překročila i 20.000 lidí. Každý rok od roku to stoupá. Dramaturgie festivalu má jasný cíl, budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby.