Fototapeta: nejlepší památka na fesťák

Začaly podzimní plískanice a my už jen vzpomínáme na slunečné letní dny naplněné hudbou. Bohužel venkovní fesťáky jsou pryč a můžeme čekat na příští rok. Už nyní mají některé akce otevřený nákup vstupenek za zvýhodněnou cenu. Přestože často nemají ještě ani vyvěšený program. Hlavně pro zahraniční hosty, kde jednání o účinkování probíhají i na poslední chvíli.

Skvělá věc je, že na vzpomínání máte hromadu fotek, webové stránky akce a samozřejmě youtube s písničkami oblíbených skupin a zpěváků. Můžete ale jít ještě dále a nechat si vyrobit vzpomínku na letní festival. A tím myslím pořádně velkou fototapetu na zeď. Místo klasického papírového plakátu s vaší oblíbenou kapelou si objednejte vliesovou fototapetu na zeď s vaším vlastním motivem. Plakáty jsou sice dost levné, pořídíte je za vyšší stovky korun. Problém je však s jejich uchycením na zeď a také rozměry. Zpravidla bývají do velikosti max. 2 m. Vliesové fototapety na zeď nejsou omezeny velikostí. Na výběr bývají i rozměry přes tři metry, které vám zaberou pořádný kus zdi. Pokud budete chtít zakrýt celou stěnu, tak si necháte vyrobit na míru. A můžete mít v pokoji třeba šestimetrové monstrum. Lepení je taktéž poměrně jednoduché. Lepidlo nanášíte pouze na stěnu a pokud se vám přiložená fototapeta nebude zdát rovně, tak ji stáhnete a přiložíte znova, dokud nebude pěkně rovně dolů. A dál navazujete dalším pruhem. Je to jednodušší než klasické tapety. Jediným omezením vliesové fototapety je kvalita obrázku, který chcete tisknout. Pro velké plochy musí být opravdu kvalitní. Rozhodně nestačí nějaká fotka, kterou si na hudebním festivalu cvaknete z mobilu.

Ale i na to je řešení. Festivaly obvykle mají několik fotografů, kteří fotí pro festival a fotky jsou dostupné na www stránkách festivalu. Pokud tam nebudou ke stažení v plném formátu, zkuste napsat fotografovi, zda by vám foto neposlal. Fotka ať má přes 5000 pixelů rozlišení a velikostně několik Mb. Právě kvalita fotek je nejčastější důvod, proč vám tiskárna nebude chtít obraz tisknout. Najděte si nějaký eshop, který se výrobou zabývá a poptejte cenu, pošlete fotku na posouzení kvality a uvidíte. Tisk trvá obvykle týden, ale pozor. Před vánoci to může být déle. Více lidí má totiž stejný nápad, že si chtějí vyrobit domů fototapetu na stěnu.