Sexuální obtěžování na festivalech

K hudebním festivalům samozřejmě patří i sex. Nejen pokud jedete s partnerem. Hlavně single navštěvníci fesťáků se rádi seznamují a oddávají se erotickým hrátkám na jednu noc. Sex k hudbě a alkoholu tak nějak patří.
Hodně z vás to určitě zažilo. Stojíte třeba ve frontě na pivo a dáte se do řeči s partičkou kluků. Jeden vám padne do oka. Paříte pak u nějaké stage a večer se spolu vytratíte do stanu. Tak to zkrátka chodí. Na festivalech vzniklo jistě mnoho nových párů, mnoho dětí a taky spousty nevěry. Pokud jste bez partnera-single, nebraňte se tomu. Pohlídej te si spolehlivou antikoncepci (kondom) a jděte do toho. Ty zážitky vám pak už nikdo neveme. Nebo si sebou vemte nějakou oblíbenou erotickou pomůcku (vibrátor, pouta nebo venušiny kuličky). Ženy s kuličkami ve vagíně, to mohou na parketu extra rozjet  a ještě u toho prožít pár orgasmů.

bravalla festival

V posledních letech se však množí i nechtěné sexuální zážitky. Erotické útoky na ženy na festivalech jsou čím dál častější. Obvykle se to počítá na jednotky. Dnes vyšla však zpráva, že na největším švédském festivalu Bravalla bylo zaznamenáno 11 sexuálních útoků. To už je skutečně hodně. A organizátoři na to zareagovali zprávou, že festival se ruší. Problémy s násilím v  této zemi se stá zvyšují. Je zcela zřejmé proč a jen sami švédové to snad nevidí, respektive nesmějí vidět. Ty sexuální útoky totiž neprovedli bílí švedové, ale přistěhovalci.

Na každou tvář, je vlastně jedno, kdo to udělal. Podstatné je, že to už zasahuje do kultury, do práva žen chodit na podobný typ akcí. Nikdo nemá právo útočit na druhého. A už vůbec ne sexuálně na ženy. Proto i na našich českých festivalech budťe holky opatrné.

  • Choďte vždy ve skupince aspoň tří.
  • Pokud se sklukem vyspat nechcete, nekoketujte, nedávejte mu důvod aby za vámi chodil a následoval vás všude.
  • Pokud jdete někam sama, vždy o tom řekněte ostatním z party, mějte u sebe mobil
  • nikdy nechoďte sama do stanu
  • zkuste přenést aspoň pepřový sprej na svou obranu