Festivalové ubytování v zahraničí

Chystáte se na zahraniční festival? Pak jsou tady právě pro vás tipy na ubytování v zahraničí. Pokud byste rádi na festival do cizí země, je dobré být do zahraničí připraven a předem vědět, jak na tom budete s ubytováním. Jenže není ubytování jako ubytování, vyberte si sami z našich pěti tipů.

1. FESTIVALOVÝ KEMP Nejjednodušší a většinou také nejdostupnější možností je ubytovat se přímo na festivalu. Kempy zpravidla umožňují vzít si stan, auto, případně i karavan. Jde o jednu z levnějších možností, která však má nezapomenutelnou atmosféru. V minulém článku jsme vám poradili, jaký stan si nejlépe na fesťák pořídit.

2. KARAVAN Málokdo by to řekl, ale menší karavany do určité váhy mohou za autem vézt i řidiči skupiny B. Kdo karavan nevlastní, může si snadno obytný přívěs zapůjčit a vzít tak partu a užít si při cestě na festival malý roadtrip. Karavan přináší oproti stanovým městečkům větší pohodlí a soukromí.

ideální spojení karavanu se stanem

3. COACHSURFING Kdo ještě nezkusil coachsurfing, jakoby nebyl. Víte, že se klidně můžete v cizí zemi ubytovat i zdarma, a ještě poznáte nové lidi a užijete si kulturu tamní země? Že ne? Coachsurfing umožňuje ubytovat se u lidí nebo rodin, které to nabízejí, zpravidla pak zase můžete na oplátku hostit vy. A protože dobrých přátel není nikdy dost, je to skvělá možnost, jak někoho dostat na festival zase tady k nám!

4. HOSTEL Klasické ubytování nabízí hostely, cenově přijatelné, většinou s pokoji pro více lidí, což může být právě fajn výzvou pro partu nadšenců. Sice si taky společně neužijete mnoho soukromí, ale právě proto by to mohla být pořádná sranda!

5. PRONÁJEM V zahraničí si často můžete pronajmout celé apartmány nebo byty. Výhodou je naprostá soběstačnost, většinou platí jedna cena bez ohledu na počet osob, a k tomu získáte kompletní zázemí jako doma. A i tohle pohodlí může někoho zlákat.